Dr. Erica Reischer / İdeal Anne Babalar Ne Yapar? Mükemmel Çocuklar Yetiştirmede 75 Basit Strateji

salon yayınları

Dr. Erica Reischer / İdeal Anne Babalar Ne Yapar? Mükemmel Çocuklar Yetiştirmede 75 Basit Strateji
Stok Kodu : s77
16,00 TL

“İdeal Anne-Babalar Ne Yapar? isimli bu kitap, çocukların zorlayıcı davranışlarına yön vermek, güçlü aile bağları oluşturmak; ayrıca çocukları mutlu, nazik ve sorumlu yetişkinler olarak yetiştirmek için çok önemli ve uygulanması kolay stratejiler sunuyor.
 
Eğitmen ve Psikolog Dr. Erica Reischer, anne-babaların kolayca uygulayabileceği yöntem ve teknikleri gerçek hayattan örneklerle anlaşılır bir tarzda ele alıyor. Bu kitap, ideal anne-babaların neler yapabileceğini aşağıdaki bazı başlıklar halinde sıralıyor:
 
-İdeal anne-babalar empati ile işe başlar.
-İdeal anne-babalar çocuklarını oldukları gibi kabul ederler.
-İdeal anne-babalar güç mücadelelerinden kaçınırlar.
-İdeal anne-babalar, disiplin vermenin hedefini ceza değil, öğrenme olarak görürler.
-İdeal anne-babalar mükemmel olmadıklarını da bilirler.
 
İdeal Anne-Babalar Ne Yapar? isimli bu rehber kitap, her an elinizin altında, uygulanabilir, takip edilmesi kolay olan en etkili ebeveynlik stratejilerini ortaya koyuyor.”
 
"Yararlı, pratik tavsiyeler ve bunların nasıl yapılacağını derli toplu ele alan bu kitap, her anne-babanın kendi ebeveynliklerinin ilk gününden itibaren sahip olmayı diledikleri bir kaynak. "
Dr. Madeline Levine, New York Times'ın  çok satan Ayrıcalığın Bedeli ve Çocuklarınıza İyi Öğretin adlı kitabın yazarı
 
“Her seferinde, çocukları büyütme konusunda büyük resimden bakış açısıyla tavrımızı göstererek paylaşan bir kitap çıkıyor. İdeal Anne-Babalar Ne Yapar? adlı bu kitapta ebeveynlik öncelikleriyle, çocuklara istediklerimizi nasıl yaptıracağımıza dair akıllıca uyarılar yer almakta.
—Diane Debrovner, Parents  dergisi yardımcı editörü
 
İdeal Anne-Babalar Ne Yapar? ihtiyacınız olan tekniklerin yer aldığı tek ebeveynlik kitabı. Hiçbir kitapta bu kitaptan daha bariz, bilim-tabanlı ebeveynlik ipuçları yoktur. Günde sadece iki dakikanız varsa, anne-babalık stratejilerini daha hızlı, eğlenceli, ustaca ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz..
—Dr. Christine Carter, En Etkili Nokta ve Mutluluğu Artırma adlı kitapların yazarı, UC Berkeley Greater Good Bilim Merkezi kıdemli uzmanı
 
"Erica Reischer, en harika ebeveynlik uygulamalarından oluşan bir 'referans kılavuz kitap' sunuyor. Hepimiz onun bilgeliği ile donatılarak, 'ideal ebeveynler' olma potansiyeline erişebiliriz.”
—Peggy Orenstein, New York Times'ın şok satan Kızlar & Cinsiyet  ile Cinderella Kızımı Yedi adlı çok satan eserlerin yazarı
 
"Büyük antropolog Margaret Mead, önceliklerimizi bir türlü anlayamadığını söylerdi: İnsanların sürücü belgesi alması için yasal düzenlemeler  var; ancak insanların ebeveynlik için herhangi bir yetenek testinden geçirmeden çocuklar yetiştirmelerine izin veriyoruz.  Eğer bir gün bu değişirse, Reischer'ın kitabı, anne-babalar için temel kılavuz kitap olur.”
—Mihaly Csikszentmihalyi, New York Times'ın çok satan Akış: Optimal Deneyim Psikolojisi adlı kitabın yazarı
 
Dr. Erica Reischer yapmış yapacağını. Gerçek hayattan alınan çok sayıda senaryolarla, sanki hayatın duraklama düğmesine basıp kulağınıza harika tavsiyeler fısıldıyor. Reischer, basit stratejiler sunuyor gibi görünebilir, ancak bunların arkasındaki bilgelik inanılmaz düzeyde derin ve kapsamlı."
—Julie Lythcott-Haims, New York Times'ın çok satan Bir Yetişkini Yetiştirmek adlı eserin yazarı ve Stanford Üniversitesi eski dekanı
 
"Ebeveynlikle ilgili tavsiye arayışındasınız, ama kitapların derinliklerinde sıkılarak gezinmek istemiyor musunuz? Bu yeni kitap size böyle bir yardım sunuyor. İdeal Anne-Babalar Ne Yapar?  ? adlı kitapta Erica Reischer, kolay okunabilen bir formatta pratik ipuçları sunuyor, ayrıca stratejiler, yargısız ve isabetli bir şekilde sıralanmış."
—The Washington post
 
"Her şeyi terbiye etme boyutundan merak uyandırma boyutuna doğru ele alan bir üslupta sunan Reischer'in bu kitaptaki nazik ancak köklü modeli, gayet basit ve güçlü. Günde bir tane ipucu okuyan ebeveynler, yıllar boyunca çocuk yetiştirmede ellerinin altında sağlam değerlendirme kriterlerine de sahip olacaklar."
Publisher's Weekly
 
"Psikolog Reischer'in ebeveynlik tarzı, belki de en iyi, 'kanıt temelli' olarak tanımlanabilir. Ebeveynlik seminerlerinde ve bu kitapta, çocukların sosyal ve duygusal gelişimi üzerine yapılan araştırmaları bir dizi en iyi ebeveynlik uygulaması olarak ayrı ele alıyor, ayrıca her bölümün sonunda gerçek hayattan oluşan 'Bunu Deneyin' bölümünde harika şeyler sunuyor. Bu yönüyle ortaya konan strateji, zorlu bir ebeveynlik uygulaması ise somut adımların atılmasına yönelik örnekler ve talimatlar sıralanıyor. Pek çok ebeveynlik kitabı yazarı gibi, Reischer de ilk çocuğu doğduğunda arayıp da bulamadığı bir kitabı kaleme almış.. Onun sayesinde, küçük yaşta çocukları olan anne babaların artık böyle bir problemi yok."
 Booklist (yıldızlı eleştiri yazısı)
 
"Psikolog ve ebeveyn eğitimcisi Erica Reischer tarafından yazılan İdeal Anne-Babalar Ne Yapar? adlı bu kitapta, tekrar-tekrar başvurabileceğiniz ebeveynlik adına bilmeniz gereken her şeye dair yol haritası niteliğinde tüyolar yer almakta.” Bu gayet iddialı bir açıklama, ama yine de buna katılıyorum. "
 True Parent dergisi
 
"Çocukların sosyal ve duygusal gelişimi ile ilgili araştırma derlemelerinden elde edilen kullanışlı ipuçları ve en işe yarayan pratik uygulamalardan oluşan bu kitabı, ideal ebeveynlik için "bilgi notları" olarak düşünebilirsiniz. Gerçek hayattan eylem odaklı ve kritik uygulamalar olarak  bölümlere ayrılan ve harika senaryolarla desteklenen bir ebeveyn olmanın yolculuğu boyunca size rehberlik edecek bir yol haritası arıyorsanız, İdeal Anne-Babalar Ne Yapar ? gerçekten iyi bir seçim. "
—Red Tricycle (En İyi Yeni Ebeveynlik Kitabı olarak seçildi)
 
"Bu kitabı okuduktan sonra rahat bir nefes aldım - bu hem ebeveyn hem de bir eğitimci olarak hep arzuladığım ihtimamlı ve pratik bir rehber." Dr. Reischer daha iyi ebeveynlik  için çok sayıda açık, basit ve aynı zamanda derinliği olan bir eser ortaya koymuş.
—Christopher Balme, Spark'in eski CEO'su ve Millennium School kurucu ve başkanı
 
"Bu, o hep beklediğiniz ebeveynlik kitabı. Çok yeni bir ebeveynseniz ya da daha büyük yaştaki çocuklarınızla emektar bir anne-baba iseniz bile, İdeal Anne-Babalar Ne Yapar? , en son araştırmaları içine alan bir tarzda ebeveynler için ihtiyaçlara karşılık veren kolay stratejiler sıralamış. ... [ve] neticede ebeveynler olarak içinde bulunduğumuz en zorlu ikilemlerimizde bize rehberlik sunuyor.
—Dr. Leslie Bell, Ulaşılması Zor  kitabınının yazarı
 
 
"İdeal Anne-Babalar Ne Yapar?  adlı kitap  tam bir bilgi hazinesi. Bu pratik, uygulaması gayet kolay olan rehber kitap, gerçek hayattan örneklerle ideal ebeveynlere nasıl  dönüşebileceğinize dair adım adım bir yol haritası ortaya koyuyor. O kadar çok ebeveynlik kitapları deryasısında kaybolmadan, ayakları yere basan bir rehber kitap olarak bu eser, anne-babalık serüveninizde daha güvenli, daha coşkulu ve daha sağlam ilerlemenize yardımcı olacaktır. Anne babalara ne kadar güzel bir hediye!'
—Renee Peterson Trudeau,  Bir Annenin Kendi Kendini Yenileme Rehberi adlı kitabın yazarı
 
"Yatağınızın başucunda tutacağınız bir kitap."
—İyiden Harikaya Bilim Merkezi, California Üniversitesi, Berkeley
 

Çevirmen:Hatice Yalçın
Yayın Tarihi2018-08-13
ISBN6059530590
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı256
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 21 cm

Yorum Gönder

Güvenlik Kodu 17 + 5 = ?
Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara