Ken Blanchard /Liderlikte Çıtayı Yükseltmek

salon yayınları

Ken Blanchard /Liderlikte Çıtayı Yükseltmek
Stok Kodu : s24
20,00 TL

Çığır Açan 40 Yıllık Liderlik Öngörüleri Sıradışı Bir Kitapta!

Bir Dakikalık Yönetici®'den Çılgın Taraftarlar'a kadar Ken Blanchard’ın kitapları milyonlarca insanın kendi güçlerini ve çevrelerindekilerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oldu. Ken Blanchard Şirketleri® 40 yıldır binlerce kuruluşun daha fazla insan odaklı, müşteri merkezli, performans odaklı ve sosyal sorumluluk sahibi olmalarına aracılık etti.

Şimdi, tamamen güncellenmiş bu ikinci baskıda Blanchard ve meslektaşları, yüksek güvenilirlikli bir işyeri kurmak, yüksek performans için işbirliği yapmak, sürekli devam eden mentorluk yoluyla başarı ve örgütsel düzeyde liderlik konusunda yepyeni bölümler de dahil olmak üzere dünya çapında liderlik hakkında öğrendikleri her şeyi bir araya getiriyor . “Dörtlü sonuç sistemine” dayalı olarak nasıl hedef ve vizyon oluşturacağınızı keşfedecek ve kim olduğunuzu, nereye gittiğinizi ve yolculuğunuza rehberlik edecek değerleri insanların bildiğinden emin olacaksınız.
 
Liderlikte Çıtayı Yükseltmek kendinizi, bireyleri, ekipleri ve tüm organizasyonları yönetmek için dünyada en yaygın kullanılan liderlik modeli olan SLII®'nın kullanımı hakkında kesin bir tartışma sunar. Daha da önemlisi, bu konuda derinlere inmeyi, tüm büyük liderlerin sahip olduğu kişisel “liderlik bakış açısını” nasıl keşfedeceğinizi ve bunu tüm yaşamınız boyunca nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Bu kitap size rehberlik edecek, size ilham verecek, sizi kışkırtacak ve bir mihenk taşı olacak. Nasıl yapılacağını keşfedin…

Kısa vadenin ötesine geçin ve doğru hedef ve vizyona katılın.
   
Şirketinizin belirtilen değerleri ile gerçek davranışlar arasındaki boşluğu ortadan kaldırın.
   
Efsanevi, sadık müşteri hizmetleri sunun ve hayranlar kazanın.
   
Çalışanlarınızı gerçekten güçlendirin ve inanılmaz potansiyellerini ortaya çıkarın.
   
Her seviyede performansı artıran bir koçluk kültürü oluşturun.
   
Liderliğinizi alçakgönüllülükte toplayın ve çoğunluğun iyiliğine odaklanın.


Üst Düzey liderlik, herhangi bir şirkette, kuruluşta veya yaşam alanında daha iyi bir lider olmak isteyen herkes içindir.

 
 “Liderlikte Çıtayı Yükseltmek, saygının ve bütünlüğün sadece kulağa hoş gelen seçenekler olmadığını açıkça ortaya koyuyor; bunlar bir kuruluşun hayatta kalması için temel ölçütlerdir. Eğitici olduğu kadar ilham verici olan bu kitap da her liderin çekirdek müfredatına aittir. ”
—Warren Bennis, Çok Satan Bir Lider Olabilmek'in yazarı
“Harika bir şirket istiyorsanız, çıtayı yükselten bir lider olmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bunu yaptığınızda çalışanlarınız heyecanlanır, müşterilerinizle ilgilenirler ve yazarkasanız susmaz. ”
—Horst Schulze, The Ritz-Carlton Hotel Company, LLC Başkan Yardımcısı ve CEO'su, The West Paces Hotel Group, LLC; Kurucu ve eski Başkanı & COO'su
“Southwest Havayollarında, hep yüksek düzeyde liderlik için mücadele ettik. Biz kazancın, dahili ve harici müşterilerinizle ilgilendiğinizde duyduğunuz alkış olduğuna gerçekten inanıyoruz. Dahili ve harici müşterileri için doğru olanı yapacak olan motivasyonlu çalışanlarla sonuçlandığını düşündüğümüz, mutlu, kaygısız, takım-ruhlu -evet, hatta eğlenceli- çalışma ortamları için hep ısrar ettik. Bu kitabı okumak, organizasyonunuzda pozitif bir fark yaratacak.”
—Colleen C. Barrett, Onursal Başkan, Southwest Havayolları
 
“Bu yalnızca teori değil. Bu, büyüğünden küçüğüne onlarca şirkette denenmiş, gerçek bir şey. Bu, etrafta liderlik hakkındaki en özlü, pratik ve verimli düşünceyi temsil ediyor. Açıkça söylenirse bu, işe yarıyor.”
—Gary Crittenden, İdari Müdür, Huntsman Gay Global Capital, Citigroup ve American Express’in eski CFO’su
“Bizim Tyco’da yaptığımız gibi, eğer liderler güven ve itibarı yeniden oluşturacaklarsa, yüksek düzeyde liderlik bir zorunluluk. Bu kitap size nasıl olduğunu öğretecek.”
—Eric Pillmore, Şirket Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı,
Tyco International
Liderlikte Çıtayı Yükseltmek, her düzeydeki liderlerin nihai sonuçlar üreten organizasyonlar kurmaları amacıyla donatılması için, onlarca yıllık araştırma ve 30 yıllık küresel deneyimi basit, pratik ve güçlü stratejilere çeviriyor. Nissan’da, çalışanlarımızın müthiş enerjileri ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için yöneticilerimizi daha iyi donatarak, bu prensipleri liderlik felsefemizin merkezi bir parçası yaptık.”
—Jim Irvine, İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı,
Nissan Kuzey Amerika

Çevirmen:Dr. Asım Arı
Yayın Tarihi2020-02-21
ISBN6057879639
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı384
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 21 cm

Yorum Gönder

Güvenlik Kodu 12 + 6 = ?
Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara